Jesteś tu: CMSimple > CMSimple_XH Info > HTML i XHTML

Wybór języka: DeutschEnglischfranzösischSlowakischDutchPolish

HTML i XHTML

CMSimple pierwotnie został napisany w html. Kilka lat temu pojawiło się zapytanie czy z CMSimple da się też  tworzyć strony XHTML.

Przedsięwzięcie częściowo udało się, jednakże nie było konsekwetnie prowadzone. Od tego czasu, użytkownik może sam zdecydować, jego instalacja CMSimple to HTML lub XHTML.

Pojawiły się dziki chaos. Pwstało wiele wtyczyek i szablonów CMSimple o składni html lub xhtml bez jakikolwiek dokumentacji.

W pewnym momencie niektórzy programiści zostawili projekt CMSimple. Wtyczkami zaopiekowali się inni programiści i bardzo często zdarzało się, że plugin, który został napisany jao html, został rozwijany jako XHTML.

Użytkownicy nie byli świadomi tych problemów, po prostu instalowali CMSimple szablony i wtyczki z sieci.

Zaistniała sytuacja sprawiła, że trudo było znajeźć strone utworzoną z CMSimple, które spełniała jakiekolwiek standardy. Ta dodatkowa funkcję stała się problemem, z którym musiali borykać się z użytkownicy i programiści w ostatnich latach. Większość jenak ignoorowała zaistniały problem.

CMSimple  dalej oferuje możliwość pisania wtyczek i szablonów, tak aby w zależności od ustawienia CMSimple config dawało html lub xhtml. Wielu jednak o tym poprostu nie wiele, i tylko niektórzy robią z tego użytek i korzystają z tej możliwości.

My zdecydowaliśmy się zrobić dokumentacje tego faktu i wypromować go.

Dla programistów, którzy chcą kontynuować pisać HTML lub XHTML, opracowaliśmy sposób na oznakowanie w naszym

kąciku programistów

« poprzednia  |   do góry  |   następna »

Aktualności

CMSimple_XH 1.6.7

30.06.2015

CMSimple_XH 1.6.7 jest dostępny do ściągniecia.


CMSimple_XH na sourceforge.net
05.02.2010

CMSimple_XH rozrasta się, nasz zespół powiększył się i było koniecznym by dalszy rozwój CMSimple_XH na nowo i profesjonalnie zorganizować.


WIKI i Forum

Informacje i pomoc techniczna:

CMSimple Forum jest bardzo aktywne i to w kilku językach

Członkowie z naszego zespołu CMSimple_XH bierą tam też udział